Regulamin sklepu online Solo Butik

§ 1 Postanowienia ogólne

1. Niniejszy Regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym pod adresem: www.solobutik.pl

2. Sprzedawcą i właścicielem sklepu jest Agnieszka Śramska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Solo Butik Agnieszka Śramska z siedzibą w Grudziadzu przy ul. Sienkiewicza 10/1a , NIP 876-222-02-18, Regon 380430045.

3. Dane kontaktowe Sprzedawcy:

Solo Butik Agnieszka Śramska
ul. Sienkiewicza 10/1a
86-300 Grudziądz
e-mail: kontakt@solobutik.pl

§ 2. Zasady korzystania ze sklepu internetowego:

1. Istnieją dwie możliwości złożenia zamówień:

a) założenie konta z loginem i hasłem

b) złożenie zamówienia bez konieczności zakładania konta. W obu przypadkach do złożenia zamówienia niezbędne jest wypełnienie formularza zamówienia.

2. Wypełnienie formularza zamówienia jednoznaczne jest z zawarciem przez Kupującego umowy sprzedaży i akceptacją regulaminu sklepu.

3. W podsumowaniu zamówienia widnieje informacja o łącznej cenie przedmiotu zamówienia oraz o kosztach dostawy. O wszelkich kosztach Klient jest informowany w trakcie wypełniania formularza zamówienia.

4. Po przyjęciu zamówienia Sprzedawca niezwłocznie poinformuje Klienta o przyjęciu zamówienia do realizacji. Potwierdzenie nastąpi poprzez przesłanie Klientowi wiadomości e-mail na adres poczty elektronicznej, który został podany do formularza przez kupującego.

5. Zamówienie zostaje zapisane w systemie sklepu internetowego jako dowód zawarcia umowy.

§ 3. Konto

1. Do założenia konta niezbędne jest wypełnienie formularza kontaktowego z podaniem danych personalnych Klienta zgodnie z formularzem. Do każdego konta zostaje przydzielony indywidualny login oraz hasło. Założenie konta jest dobrowolne i nieobowiązkowe.

2. Istnieje możliwość dokonywania zakupów nie posiadając konta.

3. Korzyścią z posiadania konta jest możliwość sprawdzenia historii dokonywancyh zakupów oraz otrzymywaniu newslettera.

§ 4. Metody płatności oraz ceny za towar w sklepie:

1. Ceny na stronie są cenami w polskich złotych, nie obejmują kosztów dostawy, które należy doliczyć do dokonywanych zakupów, za które płaci kupujący.

2. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Klienta. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie sklepu, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu, przeprowadzania i odwoływania różnych akcji promocyjnych na jego stronach, bądź wprowadzania w nich zmian.

3. Płatność za zamówiony towar:

- przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy:

Mbank

82 1140 2004 0000 3202 7771 1729

Solo Butik Agnieszka Śramska

ul.Sienkiewicza 10/1a

86-300 Grudziądz

WAŻNE!!! W tytule prosimy podać nr zamówienia.

Zamówienie zostanie realizowane w chwili zatwierdzenia wpływu całej kwoty na konto sprzedawcy ( na przelew czekamy do 3 dni roboczych, po tym terminie zamówienie zostaje automatycznie anulowane).

- za pośrednictwem systemu płatności PAY-U.Zamówienie zostanie realizowane w chwili zatwierdzenia wpływu całej kwoty na konto sprzedawcy ( na przelew czekamy do 3 dni roboczych, po tym terminie zamówienie zostaje automatycznie anulowane).

- za pobraniem, klient płaci za towar w momencie odbioru paczki do rąk kuriera.

4. Na przelew bankowy za zamówiony towar sklep Solo Butik czeka do 3 dni roboczych, po tym terminie zamówienie zostaje anulowane.

5. Dane do przelewów zagranicznych:

Solo Butik
Agnieszka Śramska
ul. Sienkiewicza 10/1a
86-300 Grudziądz

Mbank
nr konta IBAN: PL 82 1140 2004 0000 3202 7771 1729
kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

WAŻNE!!!

Na przelewy za zamówienia czekamy do 3 dni roboczych, po tym czasie zamówienie zostaje automatycznie anulowane!!!

§ 5 Wysyłka i dostawa zamówień:

1. Sklep internetowy realizuje zamówienia na terenie Polski.

Wysyłka towaru poza granice Polski jest ustalana indywidualnie wraz z sprzedającym.

2. Dostawa zamówienia do Klienta jest odpłatna.

3. Nie ma możliwości odbioru osobistego.

4. Sprzedawca udostępnia Klientowi następujące sposoby dostawy zamówień:

- przesyłka firmą kurierską DPD

Przedpłata na konto 14 zł

Pobranie 18 zł

Koszty dostawy zamówień poza granice Polski sprzedawca ustala indywidualnie wraz z kupującym!!!

5. Realizacja zamówienia w sklepie internetowym wynosi maksymalnie od 1-3 dni roboczych liczone od daty zaksięgowania wpłaty na koncie sprzedającego!!!

6. Czas dostarczenia paczki przez firmą kurierską:

-DPD 1-2 dni robocze

7. Do każdej zamówionej paczki dołaczany jest paragon przypięty do formularza zwrotu/reklamacji.

§ 6. Wymiany, zwroty i reklamacje

1.Wymiany, zwroty lub reklamcje należy składać poprzez przesłanie wypełnionego czytelnie formularza wraz z towarem na adres sklepu:

Solo Butik

Agnieszka Śramska

ul. Sienkiewicza 10/1a

86-300 Grudziądz

2. Zwracany towar należy odpowiednio zabezpieczyć i zapakować oraz odesłać kompletny z wszystkimi metkami, w stanie nie naruszonym na adres : Solo Butik Agnieszka Śramska ul. Sienkiewicza 10/1a, 86-300 Grudziądz wraz z czytelnie wypełnionym formularzem oraz przypiętym paragonem.

3. Ważne!!! Podstawą do wymiany, zwrotu i reklamcji jest paragon oraz czytelnie wypełniony formularz zwrotu/reklamacji.

4. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji w możliwie najkrótszym terminie, nie później niż 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia.

5. Pełen zakres odpowiedzialności i obowiązków Sprzedawcy względem Klienta jest określony powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym. Dla umów sprzedaży podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy wobec Klienta z tytułu niezgodności produktu z umową sprzedaży są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa sprzedaży konsumenckiej.

6. Sklep Solo Butik zastrzega sobie prawo do NIE ODBIERANIA paczek wysłanych za pobraniem lub do paczkomatów.

7. Koszty odsyłki towaru wrazie wymiany,zwrotu czy reklamacji ponosi klient.

8. Przesyłki zagraniczne wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, ich KOSZT jest ustalany indywidualnie do każdego zamówienia !!!

Wysyłka towaru 1-3 dni roboczych ( po zatwierdzeniu wpłaty na konto).

§ 7. Odstąpienie od umowy:

1. Klient, który jest Konsumentem może odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów (podstawa prawna: art. 27 ustawy z dnia 25 grudnia 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r., poz. 827).

2. Klient będący konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia dodatkowych kosztów, z wyjątkiem kosztów transportu do Sprzedawcy.

3. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania zwrotu produktu oraz oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, zwrócić Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności na numer konta podany w formularzu zwrotu/reklamcji dołączonego do zakupu.

§ 8. Ochrona prywatności i danych osobowych:

Sklep internetowy Solo Butik dba o bezpieczeństwo danych osobowych swoich Klientów. Przywiązujemy bardzo dużą uwagę do ochrony prywatności. Poniższy dokument wyjaśnia zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania informacji o Użytkownikach sklepu online Solo Butik.

Korzystanie ze sklepu internetowego Solo Butik i dokonywanie zakupów jest równoznaczne z akceptacją zasad Polityki Prywatności oraz Regulaminu sklepu.

1. Postanowienia ogólne

Rejestracja w sklepie internetowym Solo Butik jest równoznaczna z wyrażeniem zgody Klienta na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do bieżącej realizacji składanego zamówienia.

Dane potrzebne do realizacji zamówień to:

-Imię i Nazwisko

- adres wysyłki towaru

- nr telefonu ( ułatwi to kontakt firmie kurierskiej wrazie zmiany godziny dostarczenia paczki czy nie zastania kupującego pod adresem wysyłki towaru)

- adres e-mail

Klient podaje swoje dane kontaktowe dobrowolnie w celu komunikacji i wymiany informacji pomiędzy naszym sklepem a Klientem. Dane te są wymagane są w procesie składania zamówienia, potwierdzenia oraz realizacji zamówionego towaru. Brak wyrażenia zgody na podanie danych kontaktowych jest równoznaczne z anulacją zamówienia.

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Nigdy nie sprzedajemy i nie udostępniamy osobom nieupoważnionym danych personalnych czy adresowych klientów Solo Butik. Dane klientów mogą być przekazywane wyłącznie w celu realizacji zamówienia firmom kurierskim lub operatorom systemów płatności.

Zgodne z ww. przepisami rozporządzenia PE (RODO) , Klienci mają prawo do wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, żądania usunięcia lub przekazania innemu podmiotowi. Zmiany danych można dokonać poprzez osobistą ich zmianę po skorzystaniu z linku “Twoje Konto”.

W bazie danych sklepu internetowego Solo Butik nie są przechowywane żadne informacje dotyczące dostępu do kont bankowych Klientów lub ich numerów kart kredytowych.

Informacje te wprowadzane są wyłącznie na oficjalnych stronach banków, zewnętrznych systemów płatności, korzystających z bezpiecznych, szyfrowanych połączeń SSL.

Administratorem Danych Osobowych Klientów sklepu jest:

Solo Butik

Agnieszka Śramska

ul. Sienkiewicza 10/1a

86-300 Grudziądz

§ 9. Postanowienia końcowe

1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego oraz inne właściwe przepisy powszechnie obowiązującego prawa.